Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
12182
Województwo
śląskie
Data urodzenia
1986/12/13
dziecięce porażenie mózgowe, niedosłuch dwustronny, alergia
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
12182 Goryńska Sara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12182 Goryńska Sara
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Goryńska Sara.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie na rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Sary Goryńskiej.
Sara urodziła się 13.12.1986r. Od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, porusza się na wózku. Ma też problemy ze słuchem. Jego ubytek wynosi 80 dB i od tej chwili została zaopatrzona w obustronne aparaty wewnątrz uszne. W chwili obecnej ukończyła studia magisterskie o kierunku pedagogika socjalna i opiekuńcza na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Rozpoczęła też kolejny kierunek psychologię jednolitą magisterską na tej samej uczelni. Z dużą nieśmiałością pragnie zwrócić się o pomoc finansową na leczenie, rehabilitację – hipoterapię, basen, oraz turnusy rehabilitacyjne.
Od dziecka jest pod ciągłą opieką lekarzy i poradni specjalistycznych. Poddawana jest również systematycznej, ciągłej i żmudnej wszelkiego rodzaju rehabilitacji tj. oprócz samodzielnej, indywidualnej rehabilitacji w domu, korzysta z wielorakiej, specjalistycznej bazy zabiegów, hipoterapii oraz basenu. Jest po wielu skomplikowanych operacjach. Miała operowane przywodziciele, przeszła transplantację ścięgien udowo-łydkowych i likwidację wystających kości w stopie końsko-szpotawej. Powyżej opisane operacje przywróciły jej komfortowe poruszanie się na miarę możliwości, ale niestety to nie wystarcza, aby ten problem został w pełni rozwiązany. Oprócz tego specjaliści ortopedii zalecili jej bardzo niezbędną współpracę fizjoterapeutów, gdyż tylko dzięki właśnie rehabilitacji widać zadawalające efekty jej kondycji fizyczno-ruchowej, gdzie zauważa się takie postępy jak poruszanie się ze znaczną sprawnością, bez bólu i przede wszystkim, co najważniejsze zmniejszenie się spastyczności oraz przykurczy, gdyż to znacznie utrudniało jej normalne funkcjonowanie w życiu. Leczenie i rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych na zakup specjalistycznego sprzętu, coroczne wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych, na które ją nie stać, gdyż jej sytuacja materialna jest bardzo trudna.
Będziemy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie i pomoc dla Sary.