Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
14962
Województwo
dolnośląskie
Data urodzenia
2009/11/26
stan po operacji guza mózgu
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
14962 Walerowicz Aleksander Sławomir darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
14962 Walerowicz Aleksander Sławomir
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Walerowicz Aleksander Sławomir.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośba o pomoc dla Aleksandra Sławomira Walerowicza.
U Aleksandra w połowie listopada 2010 roku, w wieku zaledwie 12 miesięcy, wykryto nowotwór mózgu oraz związaną najprawdopodobniej z guzem padaczkę. Po długich bojach i wielu tygodniach życia w szpitalach, maleństwo przeszło długą i niebezpieczną operacją usunięcia guza okolicy czołowo-ciemieniowej przystrzałkowej. Szczęście w nieszczęściu – nowotwór okazał się być niezłośliwym Gwiaździakiem włosianokomórkowym (Astrocytoma pilocyticum WHO G1). Niestety po 9 miesiącach od operacji badania kontrolne wykazały wznowę guza i konieczna była ponowna operacja. Skomplikowany zabieg dał znów nadzieję na wyleczenie chłopca.
Obecnie Aleksander jest pod ścisłą kontrolą lekarzy specjalistów: onkologa, neurochirurga oraz neurologa. Ponadto ma założoną zastawkę drenującą Pudenza oraz leczoną padaczkę. Instytut Pomnik – „Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie (gdzie przeprowadzono operacje) wyznacza mu co pół roku kontrolne badania rezonansem magnetycznym. W tej chwili najpoważniejszą konsekwencją guza oraz samych zabiegów operacyjnych jest padaczka ogniskowa wymagająca stałego przyjmowania leków oraz połowiczny niedowład prawostronny obu kończyn – konieczna jest długotrwała, specjalistyczna rehabilitacja neurologiczna, która umożliwi dziecku normalne chodzenie oraz wykonywanie podstawowych czynności. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje jedynie niewielką ilość godzin takich zajęć rehabilitacyjnych, a potrzeba ich znacznie więcej. Aleksander dobrze reaguje na dotychczasową rehabilitację i robi postępy. Mamy nadzieję, że uda się zrobić wszystko aby zminimalizować skutki tej choroby. Dlatego bardzo Państwa prosimy o wsparcie.