Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
15050
Województwo
podlaskie
Data urodzenia
2010/12/16
rozszczep kręgosłupa, stan po operacji przepukliny oponowej okolicy krzyżowej
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
15050 Wieczorek Barbara darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
15050 Wieczorek Barbara
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Wieczorek Barbara.
Przekaż 1,5% podatkuSą takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń
jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem,
wybawieniem, otuchą, pocieszeniem.
Jak dobrze, że jest ktoś,
do kogo możesz zwrócić się o pomoc.
Jak dobrze, że ty jesteś,
by komuś przyjść z pomocą,
po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje.
Jak dobrze, że jesteś…„Małgorzata Stolarska
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc i wsparcie w leczeniu i rehabilitacji Barbary Wieczorek.
Basia przyszła na świat 16 grudnia 2010 r. w obecności obojga rodziców. Dzięki szybkiej diagnostyce okazało się, że urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową okolicy krzyżowej, czyli innymi słowami – z rozszczepem kręgosłupa. A z tym wiąże się wiele współistniejących chorób: postępująca skolioza kręgosłupa, niedowład prawej strony ciała, podwichnięte biodro, jelito i pęcherz neurogenne. Do „kompletu” okazało się, że Basia ma odpływ żołądkowo-przełykowy III stopnia i nadwrażliwość na białka mleka krowiego.
Dzięki pracy rodziców i rehabilitantów Basia w kwietniu 2012 postawiła pierwsze kroki – był to dla rodziców bardzo wzruszający moment i duże zaskoczenie dla lekarzy, którzy nie dawali jej szans.
Rodzice Basi starają się poświęcać jej cały swój czas i uwagę. Dużo czasu spędzają na ćwiczeniach, które często próbują zamieniać w zabawę. Basia jest bardzo ambitną osóbką, szybko się denerwuje, gdy coś jej nie wychodzi, ale próbuje dalej i nie poddaje się.
Leki, częste pobyty w szpitalu i w wielu poradniach specjalistycznych, potrzeba ogromnej ilości godzin rehabilitacji pochłaniają niesamowicie duże nakłady finansowe, często ponad możliwości rodziców dziewczynki. A jak każdy rodzic, chcieliby jej dać jak najwięcej.
W imieniu własnym, Basi oraz jej rodziców, będziemy Państwu z całego serca wdzięczni za każdą kwotę, nawet tę najmniejszą – każda złotówka przybliża naszą podopieczną do uzyskania większej sprawności, a tym samym – samodzielności.