Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
15789
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2007/11/01
mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, wcześniactwo, hipoplazja móżdżku, wada serca, stan po wrodzonym zapaleniu płuc, martwiczym zapaleniu jelit, dysplazji oskrzelowo-płucnej, retinopatii wcześniaczej, przepukliny pachwinowej, astygmatyzm, nadwzroczność, oczopląs
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
15789 Świstowski Stanisław Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
15789 Świstowski Stanisław Jan
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Świstowski Stanisław Jan.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o wsparcie dla swojego podopiecznego Stanisława Świstowskiego.
Oto historia naszego Stasia. Staś urodził się w 26 tygodniu ciąży – ważył wtedy zaledwie kilogram. Pierwsze tygodnie jego życia były prawdziwie wstrząsającym przeżyciem. W czasie pobytu na oddziale intensywnej terapii maluszek doświadczył m.in. retinopatii (nieprawidłowy rozwój siatkówki oczu), sepsy, martwiczego zapalenia jelit, dysplazji oskrzelowo płucnej, przepuklin pachwinowych. Konieczne było przeprowadzenie operacji: laseroterapii oczu, obustronnej plastyki przepuklin, usunięcie ropnia jako powikłania po sepsie. W kolejnych miesiącach stopniowo dowiadywaliśmy się o towarzyszących Stasiowi wadach wrodzonych: hipoplazji móżdżku (część mózgu odpowiedzialna m.in. za mowę, koordynację ruchów, równowagę), wadzie serca (dwupłatkowa zastawka aortalna), koślawości stóp. Staś ponadto przeszedł dwukrotnie operację usunięcia migdałków, konieczna będzie także powtórna operacja przepuklin, operacja urologiczna i wycięcie guzka z ramienia.
To wszystko sprawiło, że Staś potrzebuje intensywnej wielokierunkowej rehabilitacji, dlatego jest pod stałą opieką lekarzy: neurologa, kardiologa, okulisty, otolaryngologa, chirurga i terapeutów: neurologopedy, psychologa, terapeuty widzenia oraz odpowiedzialnych za motorykę (m.in. metody Vojty, hipoterapii, rehabilitacji w wodzie).
Chłopiec jest stale rehabilitowany w domu, w szkole (uczęszcza do integracyjnej zerówki) i w specjalistycznych placówkach. Rodzice starają się, aby przynajmniej kilka razy w roku uczestniczył turnusach rehabilitacyjnych: logopedycznym Metodą Krakowską w Krakowie, mikropolaryzacji mózgu i terapii widzenia metodą biosterowania adaptacyjnego we Wrocławiu, w turnusie hipoterapii i rehabilitacji ruchowej w Barlinku. W roku 2014 pierwszy raz brał także udział w sesjach delfinoterapii.
Mimo codziennych kilkugodzinnych ćwiczeń, Staś dalej jest radosnym pełnym życia chłopcem, wykazuje bardzo dużą chęć do nauki na zajęciach.
Dotychczasowa terapia istotnie wpłynęła na jego rozwój:
? Stasio zaczął chodzić, gdy miał dwa lata,
? nastąpiła poprawa w napięciu mięśniowym i w równowadze,
? prawie całkowicie zostało wyeliminowane skrzywienie kręgosłupa,
? zmniejszyła się koślawość stóp,
? Staś zaczął powtarzać i mówić proste zdania,
? poprawiła się jakość mowy (reakcje werbalne są szybsze, mowa wyraźniejsza),
? zmniejszyła się nadwrażliwość słuchowa i dotykowa,
? poprawiło się funkcjonowanie Stasia w życiu codziennym.
Staś jest bystrym, ambitnym i wrażliwym chłopcem. Zna już w pełni alfabet i cyfry, czyta mimo tego że dalej ma trudności z artykulacją (mowa nie jest wyraźna i płynna), próbuje budować proste zdania. Problemy z równowagą i koordynacją utrudniają mu szybkie poruszanie się (bieganie, jazdę na rowerze), ale jest przy tym bardzo wytrwały i coraz bardziej samodzielny.
Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przekazać Stasiowi jeden procent swojego podatku lub dokonały indywidualnych wpłat dla Stasieńka.