Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
16243
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2008/12/30
całościowe zaburzenia rozwoju, upośledzenie narządu ruchu
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
16243 Wysocki Grzegorz Artur darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
16243 Wysocki Grzegorz Artur
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Wysocki Grzegorz Artur.
Przekaż 1,5% podatkuGrześ urodził się zdrowy w 37 tygodniu ciąży. Niedługo po powrocie do domu został z powrotem skierowany do szpitala, z powodu przedłużającej się żółtaczki niemowlęcej i ulewań. Podczas leczenia nabawił się infekcji rotawirusowej, odwodnienia oraz zakażenia układu moczowego. I tak spędził tam 29 dni oderwany od mamy. Oboje wylali morze łez.
Potem do 23 miesiąca życia Grześ był typowym, zdrowym, wesołym i spokojnym chłopcem, lubiącym być w centrum uwagi. Aż nagle zwolnił tempo rozwoju, odmówił jedzenia większości produktów i radykalnie zmienił zachowanie: stał się bojaźliwy, zamknięty, płaczliwy i nadpobudliwy. Po ośmiu miesiącach maratonu od drzwi do drzwi postawiono diagnozę: całościowe zaburzenia rozwoju z zaburzeniami integracji sensorycznej. Do tego jest również obserwowany pod kątem nadpobudliwości i niezgrabności ruchowej.
Od września 2011 roku Grzesiem zajmuje się wielu specjalistów: logopeda, psycholog, oligofrenopedagog oraz rehabilitant. Uczestniczy także w dogoterapii, gimnastyce korekcyjnej oraz terapii integracji sensorycznej. W ciągu tak krótkiego czasu nasz podopieczny zrobił ogromny krok do przodu: próbuje się bawić z dziećmi, komunikować i mówić, poprawiła się jego postawa i już tak często się nie przewraca.
Rodziców chłopca napawają optymizmem specjaliści, którzy dają chłopcu dużą szansę na to, że w przyszłości będzie mógł samodzielnie funkcjonować. Jednak, aby tak mogło być, niezbędna jest intensywna i systematyczna terapia, turnusy rehabilitacyjne, wprowadzenie odpowiedniej diety oraz wiele konsultacji. Najbliżsi bardzo kochają Grzesia i chcą aby „wyzdrowiał”, lecz ich zasoby się kończą, a dochody ledwo wystarczają na życie.