Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
1709
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
1994/11/24
Zespół Lennoxa-Gastauta, padaczka lekoporna
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
1709 Miśkiewicz Joanna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
1709 Miśkiewicz Joanna
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Miśkiewicz Joanna.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe w walce z chorobą Joanny Miśkiewicz.
U Asi w wieku 8 miesięcy wykryto ekspansywną torbiel opony mózgowej, którą następnie operacyjnie usunięto. Jednak powikłania pooperacyjne i wady budowy mózgu doprowadziły do pojawienia się napadów padaczkowych. Zdiagnozowano jedną z najcięższych i najbardziej lekoopornych odmian padaczki – zespół Lennoxa– Gastauta. Cechuje się ona występowaniem w nieregularny sposób trudnych do opanowania napadów. Joasia przeszła już ich wiele tysięcy – w okresach szczególnego nasilenia jest to nawet 20 napadów dziennie – i przyjmuje na stałe 5 leków przeciwpadaczkowych. Ma również wszczepiony stymulator nerwu błędnego. Równie ważnym problemem jak napady jest jej opóźnienie w rozwoju (każdy atak sieje ogromne spustoszenie w układzie nerwowym). Ogromną szansą stają się tu turnusy rehabilitacyjne. Są one jednak drogie – orientacyjna cena takiego specjalistycznego turnusu to ok. 4-5 tys. zł. Rehabilitacja może dać widoczne efekty – hamowanie niedowładów, ożywianie reakcji itp., lecz aby była skuteczna, potrzeba kilku takich wyjazdów w roku, a to jest bardzo kosztowne.
Szanowni Państwo, jeśli możecie, wspomóżcie działania na rzecz zdrowia Asi. Ona jest tego warta, gdy jest „w formie”, jest uśmiechnięta i miła, w nasileniach napadów cicha i bezkontaktowa. Pomóżcie ułatwić jej życie. Każda kwota, którą Państwo przekażecie będzie mile widziana. Dziękujemy w imieniu Asi.