Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
1771
Województwo
kujawsko-pomorskie
Data urodzenia
2000/05/04
Zespół Downa, wada serca - kleft zastawki, koślawe stopy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
1771 Częstochowska Małgorzata darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
1771 Częstochowska Małgorzata
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Częstochowska Małgorzata.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Małgorzaty Częstochowskiej.
Małgosia urodziła się z zespołem Downa. Od narodzin boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi. Już w wieku 6 miesięcy przeszła skomplikowaną operację serca i jest do dzisiaj pod stałą opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Od wielu lat jest też pod stałą kontrolą szerokiego grona specjalistów (m.in. kardiolog, ortopeda, otolaryngolog, ortodonta, logopeda …).
W 2013 roku oprócz dotychczasowych wydatków na leczenie Małgosi doszło jeszcze leczenie ortodontyczne, którego finansowania odmówił NFZ. Rodzice nie chcą dopuścić do wyrwania zdrowych zębów, ze względu na to, że się nie mieszczą – tak jak u większości osób z zespołem Downa, a to następne koszty ok. 7000 zł. Do najważniejszych obecnie wydatków zaliczane jest prywatne leczenie skoliozy – obecnie ok. 50°. Rodzice szukają różnych sposobów, aby ustrzec się operacji kręgosłupa, takich jak: turnusy rehabilitacyjne, specjalny gorset ortopedyczny i inne…
Ogólna wiotkość mięśni i nadmierna ruchomość w stawach objawia się przede wszystkim wadą postawy i trudnościami w sprawnym poruszaniu się. W związku ze zmniejszoną odpornością częściej zapada na inne choroby.
Dziewczynka potrzebuje ciągłej stymulacji, opieki specjalistów oraz rehabilitacji. Niestety turnusy rehabilitacyjne, zabiegi, specjalistyczne konsultacje, hipoterapia, sprzęt rehabilitacyjny i edukacyjny, a nawet lekarstwa to bardzo duże wydatki. Jest piątym dzieckiem w rodzinie. Rodzice mają dylemat związany z tym, na kogo mają przeznaczyć skromne środki finansowe – na nią czy na pozostałe dzieci, których utrzymanie też sporo kosztuje. Rodzice każdego dnia poprzez pracę nad dzieckiem, stymulację i zabawę, dają jej nadzieję bycia taką, jak inne dzieci – samodzielną i szczęśliwą.
Prosimy Państwa o wsparcie na leczenie i rehabilitację Małgosi.