Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
17741
Województwo
opolskie
Data urodzenia
2000/06/05
dystrofia mięśniowa Duchenne`a
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
17741 Kucharek Dariusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
17741 Kucharek Dariusz
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Kucharek Dariusz.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” pragnie zwrócić się o pomoc finansową na leczenie i rehabilitację dla swego podopiecznego Dariusza Kucharka.
U Dariusza w wieku trzech lat zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a (postępujący zanik mięśni). Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna. Wraz z rozwojem choroby pojawiają się problemy w bieganiu, wchodzeniu po schodach, wstawaniu z podłogi, zdarzają się częste upadki i występuje szybkie zmęczenie. W chorobie tej proces zaniku obejmuje nie tylko mięśnie kończyn, lecz także różnych narządów – serca, układu oddechowego, klatki piersiowej. Z czasem chodzenie staje się niemożliwe i konieczne staje się korzystanie z wózka. W kolejnych latach życia atakowane są dalsze mięśnie – przede wszystkim mięśnie oddechowe oraz mięsień serca – dlatego do oddychania potrzebny jest respirator.
Jedyną formą leczenia jest kosztowna codzienna rehabilitacja, aby jak najdłużej zachować sprawność mięśni, opóźniając przykurcze i utratę możliwości chodzenia. Tę rehabilitację wspomaga się także sterydami oraz odpowiednią dietą.
Obecnie Darek poza rehabilitacją domową cztery razy w tygodniu ćwiczy z rehabilitantami oraz dwa razy w tygodniu korzysta z rehabilitacji na basenie. Korzysta również z turnusów rehabilitacyjnych. Wraz z rozwojem choroby rosną wydatki na rehabilitację i urządzenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Głównie koszty to: turnusy rehabilitacyjne, ortezy, wózek elektryczny, pionizator, respirator, przebudowa i przystosowanie mieszkania do potrzeb posiadanej niepełnosprawności i inne. Wartość niektórych urządzeń to kilka a nawet kilkanaście i więcej tys. zł.
W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc, a wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że pozyskane środki zostaną dobrze wykorzystane na rehabilitację.