Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
17832
Województwo
pomorskie
Data urodzenia
2011/03/28
zespół Downa, niedoczynność tarczycy, wada serca, słabe napięcie mięśniowe
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
17832 Witkowicz Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
17832 Witkowicz Mateusz
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Witkowicz Mateusz.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla Mateusza Witkowicza.
Mateuszek urodził się z zespołem Downa, w zamartwicy okołoporodowej oraz z dodatkowymi problemami zdrowotnymi m.in. z wadą serca, niedoczynnością tarczycy oraz dużą wiotkością mięśni i stawów. Lekarze początkowo określili jego stan zdrowia na 2 punkty w skali Apgar.
Obecnie Mateuszek znajduje się pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów i terapeutów: endokrynologa, fizjoterapeuty, logopedy, neurologa, pedagoga, psychologa, ortodonty, immunologa, genetyka.
Dotychczasowy wysiłek włożony w codzienne ćwiczenia w ośrodkach rehabilitacyjnych położonych w kilku miastach, podczas prywatnych wizyt terapeutów w domu oraz udziale w turnusach rehabilitacyjnych, przełożyło się na widoczne postępy.
W ubiegłym roku największym sukcesem Mateuszka było rozpoczęcie samodzielnego chodzenia. Nadal nie jest ono doskonałe, ale stało się głównym sposobem przemieszczania się Mateuszka. Jest jeszcze wiele podstawowych umiejętności, których Matuszek jeszcze nie posiada, dlatego przed dzieckiem daleka droga do uzyskania samodzielności. Potrzebna jest stała, intensywna rehabilitacja, która jest niestety kosztowna.
Bardzo Państwa prosimy o wsparcie Mateuszka, aby mu umożliwić rehabilitację na poziomie dającym nadzieję na kolejne sukcesy.