Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
18002
Województwo
zachodniopomorskie
Data urodzenia
1995/12/21
mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny czterokończynowy, uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, padaczka, wada serca, uszkodzenie wzroku, zanik mięśni z przykurczem
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
18002 Dębowska Angelika darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
18002 Dębowska Angelika
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Dębowska Angelika.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośba o pomoc dla Angeliki Dębowskiej.
Angelika urodziła się w stanie ogólnym dobrym. Podczas zabiegu kardiologicznego (zdiagnozowana kardiomiopatia) w 9. miesiącu życia wystąpiło u niej zatrzymanie czynności serca. Przez kilka dni wymagała oddechu kontrolowanego. Dziecko prezentuje zespół wielu objawów chorobowych – mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego. Ujawnia nieprawidłowości dominujących w rozwoju somatycznym, neurologicznym oraz poznawczym. Oprócz dominujących zaburzeń ruchowych wykazuje padaczkę, uszkodzenie narządu wzroku i upośledzenie umysłowe. Na ostre światło reaguje ruchami gałek ocznych. Nagły i głośny dźwięk wywołuje u niej lęk. Leżąc nie odrywa głowy od podłoża. Nie porusza rękoma – ma przykurcze obu rąk w łokciach i nadgarstkach. Wykonuje proste ruchy oczami i ustami. Angelika ujawnia głębokie upośledzenie procesów orientacyjno-poznawczych, emocjonalnych, motywacyjnych i wykonawczych. Nie przekroczyła pierwszego stadium inteligencji sensoryczno-motorycznej. Komunikuje się w sposób przedwerbalny: oznakami fizjologicznymi, prężeniem ciała, mimiką, śmiechem i płaczem. Angelika jest całkowicie zależna od rodziców.
Zwracamy się do Państwa o wsparcie leczenia i rehabilitacji Angeliki.