Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
18791
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2008/10/25
autyzm atypowy, wada wrodzona czaszki
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
18791 Przybysz Patryk darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
18791 Przybysz Patryk
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Przybysz Patryk.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z gorącą prośbą o pomoc dla Patryka.
Patryk urodził się z wrodzoną wadą – kraniostenozą (przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych). Urodził się w zamartwicy umiarkowanej, gdyż w okresie tuż przed porodem doszło do zakażenia wewnątrzmacicznego w wyniku czego przeszedł posocznicę (sepsę) oraz wylew krwi do mózgu. Splot wydarzeń z końca ciąży i okresu okołoporodowego oraz poważna operacja neurochirurgiczna czaszki w trzecim miesiącu życia dały efekt znacznych deficytów i nieharmonijnego rozwoju. Rozpoznano u niego m.in zaburzenia ze spektrum autyzmu.
Patryk jest pod opieką wielu specjalistów – lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów oraz neurologopedy. Jest w dobrych rękach – od kilku lat objęty jest wielospecjalistyczną terapią w prywatnej placówce rehabilitacyjnej w Warszawie, uczestniczy też w turnusach w ramach NFZ. Intensywne turnusy rehabilitacyjne, z których korzystał w poprzednich latach oraz terapie stacjonarne przynoszą efekty. Jednak koszty tych terapii i turnusów przerastają możliwości rodziny chłopca.
Rodzice Patryka chcieliby, aby w przyszłym roku wyjechał przynajmniej na jeden turnus rehabilitacyjny oraz żeby mógł kontynuować dotychczasowe stałe terapie stacjonarne: logopedyczną, integracji sensorycznej, pedagogiczną, psychologiczną i rehabilitację ruchową, a także aby było możliwe skorzystanie z dodatkowo wspierających stałych sesji terapeutycznych Biofeedback , komory hiperbarycznej, a także turnusu mikropolaryzacji mózgu i terapii Tomatisa. Być może z Państwa pomocą uda się zgromadzić pieniądze, aby było to możliwe.