Wesołowska Aleksandra

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Wesołowska Aleksandra darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24

Podstawowe dane

Nr subkonta
19626

Województwo
mazowieckie

Data urodzenia
2010/11/16

Opis schorzenia

dziecięce porażenie mózgowe

Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem:
19626 Wesołowska Aleksandra darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
19626 Wesołowska Aleksandra

Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.

Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Wesołowska Aleksandra.

Przekaż 1,5% podatku

Poznaj moją historię

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośbą o pomoc dla Aleksandry Wesołowskiej.

Oleńka urodziła się 16.11.2010 r. jako zdrowe dziecko bez obciążonego wywiadu okołoporodowego. Do ósmego miesiąca życia nic niepokojącego się nie działo, normalnie przywodziła nóżki do buzi, ładnie podnosiła głowę z pozycji na brzuszku, przekręcała się z brzuszka na plecy w obie strony i od tego momentu jej rozwój ruchowy ulegał stopniowo znacznemu opóźnieniu. Nie potrafiła pełzać i raczkować, nie było mowy o samodzielnym siedzeniu. Rodzice nie wiedzieli co spowodowało potwierdzone już rezonansem uszkodzenie w OUN. Efektem tego uszkodzenia mózgu jest MPD – mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym kończyn dolnych.

Ola jest rehabilitowana od pierwszego roku swojego życia. W tej chwili, dzięki intensywnej, wielokierunkowej terapii potrafi samodzielnie siedzieć, a przez chwilę nawet stanąć na własnych nogach. Jednak nadal do prawidłowej pionizacji potrzebuje ortez wykonanych specjalnie na jej nóżki, które również umożliwiają jej mozolną, ale efektywną naukę chodu. Do pracy nad samodzielnością Olcia wykorzystuje jeszcze dodatkowy sprzęt ortopedyczny w postaci trójnogów, czy kombinezonu pionizującego.

Pomimo intensywnej rehabilitacji Ola dostaje co 6 miesięcy zastrzyki z toksyny botulinowej, aby jej nóżki były luźniejsze i sprawniej się rehabilitowały. Ostrzykiwane ma wszystkie tylne mięśnie nóg i przywodziciele, aby łatwiej było ją posadzić i poprawić pracę stawów biodrowych, wyprostować nóżki i wydłużyć ćwiczeniami przykurczone ścięgna Achillesa, których przykurcz powoduje powstanie stopy końsko-szpotawej uniemożliwiającej stanie czy chodzenie. Dzięki tym zabiegom Olcia robi też pierwsze samodzielne kroki.

Ciągła terapia z logopedą sprawia, że Ola dzisiaj nie ma większych problemów z mówieniem i jedzeniem. Zajęcia z terapii sensorycznej (SI) uwrażliwiają jej ciało – głównie spastyczne nóżki, jak też pomagają uświadomić Oli ich posiadanie. Dzięki terapii SI Ola wypracowuje środek ciężkości i równowagę ciała. Nad balansem ciała niezbędnym do normalnego poruszania się pracują z Olą hipoterapeuci. Do tego wszystkiego jednak jest niezbędna ciągła, intensywna i specjalistyczna rehabilitacja ruchowa.

Mimo ograniczenia ruchowego Oleńka jest bardzo mądrą, wesołą, bystrą i inteligentną dziewczynką. Lubi muzykę, uwielbia oglądać książeczki, budować wieżę z klocków, bawić się w piaskownicy i zjeżdżać ze zjeżdżalni.

Do dalszego rozwoju i osiągnięcia jak największej sprawności, Oleńka wymaga dalszej specjalistycznej i kompleksowej rehabilitacji, która jest odpłatna. Ola mieszka w miejscowości, gdzie nie ma specjalistycznej opieki dziecięcej w żadnym, potrzebnym jej zakresie – ani neurologicznej, ani ortopedycznej, ani rehabilitacyjnej. To, co rodzice mogą, zapewniają Oli prywatnie, ale koszty konsultacji i zabiegów są ogromne. Dodatkowo pomnażają je ciągłe dojazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w Nidzicy, Ciechanowie, Stawnicy czy Warszawie co ogranicza ich możliwości pomocy Oleńce. Z ich oszczędności udaje się pokryć koszty związane z dojazdami i podstawowym sprzętem ortopedycznym (m.in. łuski AFO), w który Ola jest zaopatrzona. Niestety nie pozostaje dużo na rehabilitację, a starają się jak mogą, by zapewnić jej jak najwięcej terapii usprawniającej. Niestety, koszty rehabilitacji są bardzo wysokie i niekiedy muszą szukać innych rozwiązań w pozyskiwaniu funduszy. Na specjalistyczną rehabilitację, hipoterapię i integrację sensoryczną, które w przypadku Oli dają dużą poprawę jej stanu psychofizycznego, jeżdżą codziennie do Ciechanowa i Nidzicy oddalonych o 30 km. NFZ finansuje rehabilitację 2 razy w tygodniu, ale Oleńce potrzebna jest częstsza – codzienna, specjalistyczna rehabilitacja, którą rodzice pokrywają z prywatnych funduszy…

Stąd też, pragną uzbierać środki, które umożliwią systematyczne uczęszczanie na wielokierunkową, intensywną rehabilitację i turnusy rehabilitacyjne, aby pomóc Oleńce dążyć do samodzielności.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową – każda złotówka to więcej możliwości dla Oleńki.

Przekaż darowiznę online

Przekaż na podopiecznego Wesołowska Aleksandra darowiznę online, poprzez płatności w Systemie Przelewy24
Poprzedni Podopieczny Podopieczni Indeks Alfabetyczny Następny Podopieczny