Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
21821
Województwo
zachodniopomorskie
Data urodzenia
2009/01/07
autyzm
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
21821 Kandybowicz Wiktor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
21821 Kandybowicz Wiktor
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Kandybowicz Wiktor.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie dla Wiktora Kandybowicza.
Oto prośba mamy Wiktora:
Szanowni Państwo,
Jestem mamą 10-letniego Wiktora, u którego w 2011 roku zdiagnozowano całościowe zaburzenie rozwoju – autyzm atypowy. Po uzyskaniu dokumentów uprawniających do otrzymania specjalistycznej pomocy, syn rozpoczął terapię w punkcie przedszkolnym dla dzieci z autyzmem Szczecińskiego Stowarzyszenia Pomocy Autystom „Razem” w Szczecinie. Od roku 2012 Wiktor pozostaje również pod opieką pulmonologa z uwagi na stwierdzoną astmę oskrzelową. Systematyczne postępy, jakie czynił Wiktor pozwoliły, by we wrześniu 2014 roku trafił do przedszkola integracyjnego „Tęczowa Kraina” w Szczecinie, a od września 2016 do szkoły podstawowej. Syn korzysta również z odpłatnej terapii logopedycznej i pedagogicznej, lecz to tylko kropla w morzu potrzeb. Niezbędne są specjalistyczne zajęcia terapeutyczne prowadzone przez neurologopedę, psychologa, pedagoga specjalnego, terapeutę integracji sensorycznej, a większość tych zajęć jest odpłatna. Średnio godzina zajęć to koszt rzędu od 70 do 100zł. Miesięczny koszt terapii to kwota ok.1000zł.
Pomimo ogromnych nakładów pracy syn niestety wciąż odstaje od rówieśników. Nierzadko podczas podróży środkami komunikacji publicznej słyszymy: „jakie to bezstresowe wychowanie”. A synek nie jest niegrzeczny czy też źle wychowany, On po prostu nie zdaje sobie sprawy, że takie zachowanie jest nieodpowiednie. Aby w przyszłości uniknąć takich sytuacji, a przede wszystkim, by Wiktor mógł się usamodzielnić niezbędna jest terapia. Dla rodziców dzieci autystycznych skuteczne leczenie jest kolosalnym wydatkiem, często przekraczającym ich możliwości finansowe. Dlatego też zwracam się do Państwa o pomoc finansową na rzecz mojego syna.
Dziękuję za wyrozumiałość
Izabela Mazurkiewicz-Kandybowicz – mama Wiktora