Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
22350
Województwo
małopolskie
Data urodzenia
2010/01/30
padaczka, wczesnodziecięca ceroidolipofuscynoza
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
22350 Pasek Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
22350 Pasek Oliwia
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Pasek Oliwia.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Oliwii Pasek.
Oliwka urodziła się 30 stycznia 2010 r. jako zdrowe dziecko. Do 3 r. życia rozwijała się prawidłowo – potem nastąpiły problemy zdrowotne, bardzo długa i trudna diagnostyka. W końcu okazało się, że nasza podopieczna choruje na bardzo rzadką chorobę Battena. Ceroidolipofuscynoza to choroba powodująca obumieranie komórek nerwowych, co w konsekwencji prowadzi do całkowitego wyniszczenia organizmu. Objawia się szybko postępującym zanikiem sprawności ruchowej i intelektualnej. Powoduje ogromne spustoszenia w organizmie – dzieci przestają chodzić, mówić, widzieć, samodzielnie siedzieć i jeść. Całkowicie tracą kontakt z otoczeniem. Ta choroba to cichy, podstępny zabójca – obecnie nie jest znany żaden sposób leczenia, który
mógłby zatrzymać postępującą chorobę, czy też cofnąć już występujące symptomy. Jedynie intensywna i długotrwała rehabilitacja ruchowa może utrzymać Jej sprawność na dłużej. Od września 2013 r. Oliwka uczęszcza na zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Wolbromiu. Będzie pod ich opieką do momentu, dopóki będzie samodzielnie jeść. Potem rehabilitacja będzie prowadzona w domu – głównym jej celem jest zapobieganie przykurczom mięśni w końcowym stadium choroby.
Prosimy o wsparcie finansowe na kosztowne leczenie i rehabilitację dziewczynki.