Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
23508
Województwo
podkarpackie
Data urodzenia
2004/11/19
autyzm wczesnodziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
23508 Sobota Radosław darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
23508 Sobota Radosław
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Sobota Radosław.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejma prośba o pomoc dla naszego podopiecznego Radosława Soboty.
Radek do drugiego roku życia rozwijał się prawidłowo, po tym czasie zaczęły się problemy z brakiem mowy i nieprawidłowym zachowaniem W 2008 roku został zdiagnozowany w Poradni Autystycznej dla Dzieci w Rzeszowie z rozpoznaniem autyzmu dziecięcego. Przez rok czasu uczęszczał na zajęcia rehabilitacyjne do Poradni Autystycznej w Rzeszowie oraz na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka SOSW w Sanoku. Poradnia Autystyczna po roku odmówiła pomocy z braku funduszy. Od września 2009 r. Radek przez dwa lata uczęszczał do klasy „0” w SOSW w Sanoku. Następnie w 2011r. rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej w Zagórzu z nauczaniem indywidualnym i orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
W okresie wakacyjnym uczęszcza na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z autyzmem. Takie turnusy są szansą dziecka na samodzielność, na lepsze funkcjonowanie każdego dnia. Pomimo, że rodzice są aktywni zawodowo, koszty turnusów specjalistycznych oraz badań nierefundowanych są dla nich dużym wydatkiem i są one coraz kosztowniejsze. Aktualnie dziecko jest pod opieką psychiatry, logopedy, psychologa i terapeutów w poradni zaburzeń wieku dziecięcego. Choroba Radka jest dla rodziców tragedią osobistą, a tym samym okolicznością skłaniającą do działań wołających o ratunek dla dziecka.
Rokowania co do dalszego stanu zdrowia dziecka uzależnione są od intensywności prowadzonych oddziaływań terapeutycznych, wzmożonych konsultacji lekarskich, terapii behawioralnej, integracji sensorycznej, hipoterapii, specjalistycznej rehabilitacji, którą zapewnia udział w turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci z autyzmem. Wszystkie działania rodziców mają służyć stworzeniu dziecku szansy na samodzielność. Powyższe okoliczności, świadczą o tym jak trudno jest pomóc dziecku autystycznemu bez wsparcia finansowego, tym bardziej, że praca z takim dzieckiem jest długofalowa, może trwać latami, bądź przez całe życie. Rodzice dziecka dotkniętego autyzmem desperacko szukają pomocy dla swojej pociechy, która stanowi dla nich wartość priorytetową. Pomimo swojej rozpaczy muszą być silni, aby mu pomóc. Wierzą, że każda forma stymulacji w niepełnosprawności dziecka, daje mu szansę na lepsze funkcjonowanie i samodzielność w przyszłości. Dlatego też, chcąc pomóc dziecku w jego dalszej walce o zdrowie, postanowili zwrócić się z prośbą o pomoc i ratunek dla synka. Każda tego typu prośba, jest dla nich trudna, wiąże się z silnymi emocjami, gdyż wiedzą jak dużo zawdzięczają innym, bez których pomocy byliby bezsilni. Wsparcie finansowe jest niezbędnie potrzebne dla ratowania zdrowia dziecka, prowadzenia dalszej rehabilitacji i terapii.
Gorąco prosimy Państwa o wsparcie dalszego leczenia i rehabilitacji Radka. Będziemy wdzięczni za okazana pomoc.