Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
26872
Województwo
kujawsko-pomorskie
Data urodzenia
2011/07/10
opóźnienie rozwoju psychoruchowego, cechy autystyczne, zaburzenia zachowania
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
26872 Bałecki Mateusz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
26872 Bałecki Mateusz
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Bałecki Mateusz.
Przekaż 1,5% podatkuMateusz cierpi na schorzenie: autyzm, niepełnosprawność ruchową, niepełnosprawność intelektualną umiarkowanego stopnia. Rozwój Mateusza od pierwszych miesięcy życia przebiegał ze znacznym opóźnieniem. Nie wykonywał żadnych czynności adekwatnych do wieku. Każda nowa umiejętność wymagała rehabilitacji oraz pracy z rodzicem. Nie raczkował, chodzić zaczął w wieku 4 lat, mowa rozwinęła się w wieku 7 lat, do dnia dzisiejszego jest niewyraźna i niezrozumiała dla otoczenia.
Diagnostyka lekarska wskazywała na symptomy wiotkiej postaci mózgowego porażenia dziecięcego, występowało obniżone napięcie mięśniowe kończyn górnych oraz wzmożone napięcie mięśniowe kończyn dolnych, obwód głowy pozostawał w strefie małogłowia. Badania TK mózgu wykazało zmiany pod postacią torbieli pajęczynówki.
Mateusz był rehabilitowany metodą NDT Bobath, dodatkowo korzystał z zajęć terapeutycznych na basenie, hipoterapii, a także korzystał z turnusów rehabilitacyjnych. Obecnie wymaga opieki medycznej neurologa, psychiatry, okulisty. logopedy, a także rehabilitanta ze względu na duże problemy w poruszaniu się. Chodzi na palcach, zatacza się. Pojawiają się zachowania autoagresywne jak uderzanie rękoma w głowę, krzyki, które dzięki wzmożonej pracy, poświęconej uwagi dziecku zmniejszają się. Mateusz przejawia zdecydowanie niższy poziom wiedzy ogólnej od rówieśników. Dodatkowym problemem jest bardzo duża wada wzroku utrudniająca proces nauczania. Syn ma dużą nadwrażliwość na dźwięki, nie lubi hałasu, zatyka uszy, gdy jest zbyt głośno, trudno jest mu przystosować się do zmian. Najbezpieczniej czuje się, gdy schemat dnia jest z góry ustalony. Mateusz przebywa pod ścisłą kontrolą lekarza i diabetyka ze względu na wprowadzoną dietę FODMAP. Dieta zalecana w zespole jelita drażliwego. Posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Śmierć taty w lutym 2019 roku wpłynęła także na nasilenie się niektórych niepożądanych zachowań i zamknięcie się w sobie. Rehabilitacja oraz praca w domu w bardzo wolnym tempie, lecz przyczynia się do rozwoju dziecka. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku lub darowizny na subkonto Mateusza.
Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.