Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
27223
Województwo
łódzkie
Data urodzenia
2012/05/25
autyzm, padaczka lekooporna
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
27223 Łukaszczyk Alex darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
27223 Łukaszczyk Alex
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Łukaszczyk Alex.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o wsparcie swojego podopiecznego Alexa Łukaszczyka.
Alex urodził się 25.05.2012 roku i mimo że był trzykrotnie owinięty pępowiną, dostał 10 pkt w skali Apgar. Miał wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię złożeniową ciała. Po roku rehabilitacji został wyprowadzony z tego stanu, w wieku trzynastu miesięcy zaczął chodzić, dużo mówił i był pełen energii. Po drugich urodzinach zaczął się niepokojąco zmieniać – unikał innych dzieci, płakal bez powodu, wyrywal sobie włosy z głowy, ciężko było nawiązać z nim kontakt wzrokowy. Neurolog postawił diagnozę z podejrzeniem autyzmu i regresu rozwojowego.
W czerwcu 2014 roku w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu wykonano mu MMR głowy, które pokazało niewielką (3mm) torbiel szyszynki oraz badanie EEG, którego wynik wskazywał na zmiany padaczkowe w pracy mózgu. Włączono mu leczenie przeciwpadaczkowe, pozostaje ciągle pod opieką neurologa.
W październiku 2014 roku w ośrodka EFFATHA w Krakowie był diagnozowany w kierunku autyzmu, stwierdzono u niego: całościowe zaburzenia rozwoju – autyzm. W grudniu przyznano Alexowi stopień niepełnosprawności.
Obecnie ataki padaczkowe są nasilone. Ponadto rodzice obserwują u niego coraz częstsze zachowania wskazujące na rozwój autyzmu: krzyki, lęki, trudności w komunikacji, ataki paniki itp. Wciąż poszukują dobrej terapii, która pomoże uchronić chłopca przed najgorszymi skutkami chorób, które go dotknęły.
Alex ma dodatkowo problemy z układem pokarmowym, dlatego też zasugerowano wprowadzenie mu diety bezcukrowej i bezglutenowej. Dodatkowo uczęszcza na zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju, jednak to tylko 4 godziny na miesiąc, co dla niego jest zdecydowanie za mało.
Mama została z Alexem w domu, pracuje tylko tata. Rodzina nie jest w stanie finansować w pełni potrzeb Alexa z własnych zasobów, dlatego w jej imieniu zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie.