Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
28394
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2015/03/05
zespół wad wrodzonych, przepuklina przeponowa, przepuklina pępkowa, wada serca
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
28394 Wiśniewski Jerzy darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
28394 Wiśniewski Jerzy
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Wiśniewski Jerzy.
Przekaż 1,5% podatkuJerzyk ma osiem lat i chodzi do pierwszej klasy. Przyszedł na świat z zespołem wad wrodzonych tzw. Pentalogią Cantrella – m.in. wadą serca ASD II, osłabionym napięciem mięśniowym i ubytkiem mostka. W wyniku przepukliny pępowinowej organy wewnętrzne jamy brzusznej oraz częściowo jego serce, uległy przemieszczeniu. Większość lekarzy w trakcie ciąży nie dawało mu szans na przeżycie. Dzięki oddanym swojej pracy lekarzom, Jerzyk od razu po urodzeniu był poddany operacji, dzięki której jego serce i narządy wróciły niemal na swoje miejsce. Jerzyk siedem tygodni walczył o życie na oddziale intensywnej terapii, pokonując w tym czasie nawet sepsę. Do czwartego miesiąca życia karmiony był głównie za pomocą sondy. Rehabilitację Jerzyka utrudniało tętniące tuż pod skórą serce, którego z powodu ubytku mostka nie udało się całkowicie zasłonić. Szczęśliwie, pod koniec pierwszego roku życia, dokonano rekonstrukcji klatki piersiowej, by stworzyć ochronę dla jego serca. Stała rehabilitacja pomagała mu nauczyć się normalnie funkcjonować. W wieku 3 lat Jerzyk został poddany zabiegowi zamknięcia ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej w Zabrzu – nikt nie gwarantował nam powodzenia tego zabiegu ze względu na położenie serduszka i jego rotację, ale dzięki odwadze i ogromnemu doświadczeniu lekarzy, wszystko się powiodło.
Przez kolejne lata Jerzyk bardzo rozwinął się społecznie i emocjonalnie. Uczęszczał do przedszkola, zerówki, a obecnie szkoły. Staramy się, aby Jerzy miał dużo zajęć ruchowych (chodzi na zumbę, karate i pływanie) oraz dodatkowo jest pod stałą opieką rehabilitanta. Jak na dziecko w tym wieku przystało, jest fanem Spidermana i zbiera karty Pokemon. W najbliższym czasie Jerzyka czeka powtórny zabieg na wnętrostwo (co jest częstą konsekwencją przepukliny pępowinowej). Dodatkowo, w kwietniu Jerzyk odbędzie konsultację u najlepszych ortopedów z Paley Institute, z którymi planujemy omówić różnicę długości nóg (która teraz wynosi 2 cm) oraz koślawość kolana. Obie te wady są przyczyną poważnych problemów z kręgosłupem w okresie dorastania i później, dlatego czasem wymagana jest interwencja chirurgiczna już na wczesnym etapie.
Jerzyk potrzebuje licznych konsultacji lekarzy specjalistów, m.in. kardiologa, gastrologa (niedowaga – Jerzyk w wieku 8 lat waży 18 kg), psychologa i neurologa (Jerzyk jest wysoko wrażliwy i jest w trakcie diagnozy neurologicznej).