Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
31440
Województwo
wielkopolskie
Data urodzenia
2009/07/29
choroba Leśniowskiego-Crohna, niedokrwistość
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
31440 Załachowski Hubert darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
31440 Załachowski Hubert
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Załachowski Hubert.
Przekaż 1,5% podatkuCrohn jest chorobą przewlekłą, nieuleczalną, o nieznanej etiologii. Znane są czynniki, które częściowo wpływają na jej rozwój, ale nie wiadomo do końca, dlaczego tak się dzieje. To choroba autoimmunologiczna – mówi się o niej, że organizm po prostu niszczy sam siebie. Do niedawna niewiele osób słyszało o tej chorobie. Teraz coraz więcej wiemy zwłaszcza, że dotyka ona również osoby znane z telewizji, które mówią o swoich zmaganiach i przeżyciach przed szerszą publicznością. Ostatnio głośno o swoich przeżyciach związanych z Crohnem mówiła Agata Młynarska.
Hubert walczy z chorobą Leśniowskiego – Crohna od momentu, gdy rozpoczął naukę w szkole. Poszedł do niej jako 6-latek. Dziś chodzi do piątej klasy i świetnie się uczy, choć choroba wcale mu tego nie ułatwia, bo codzienne mdłości sprawiają, że musi opuszczać lekcje. Najbardziej dramatyczne były początki, gdy lekarze jeszcze nie wiedzieli, co mu dolega. Ciągłe pobyty w szpitalach, żywienie pozajelitowe, sterydy, przetaczanie krwi…złe samopoczucie, silny ból brzucha, wymioty, wodnista biegunka. Do tego Hubert błyskawicznie tracił na wadze: wręcz niknął w oczach. Leczenie nie przynosiło żadnej poprawy, albo przynosiło ją jedynie na chwilę. Diagnoza zapadła dopiero po 9 miesiącach w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W marcu 2018 roku chorobę potwierdziło badanie genetyczne, stwierdzono mutację genów NOD2, która wywołuje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wzrostem odbiegał od rówieśników. Przez około dwa lata miał nauczanie indywidualne, był izolowany od innych, aby chronić go przed infekcjami i zaostrzeniem choroby. Dziś, leczenie pomaga, urósł, ma mniej uporczywych dolegliwości, jest w remisji. Obecnie na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Hubert nie różni się niczym od innych, zdrowych dzieci, jednak leczenie immunosupresyjne, któremu jest poddawany, mocno osłabia jego organizm. Hubert jest po opieką nie tylko gastroenterologów, ale też immunologa w związku z obniżoną odpornością. W związku ze znacznym pogorszeniem wzroku, co pół roku ma wizytę u okulisty w celu wymiany szkieł w okularach na silniejsze. Dodatkowo okazało się, że Hubert cierpi na wiotkość stawów. Oprócz stosowania kosztownych leków i przestrzegania specjalnej diety, wymaga, więc również rehabilitacji.
Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka podjęli decyzję o zmianie leczenia ze względu na zbyt długie przyjmowanie tych samych leków, co jest niewskazane. Z powodu panującej pandemii koronawirusa przesuwany jest po raz kolejny termin przeprowadzenia badania endoskopowego, którego wynik jest niezbędny w podjęciu decyzji co do dalszego leczenia Huberta. Najbliższy termin to styczeń 2021.
Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc,
Rodzice.