Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
33060
Województwo
podkarpackie
Data urodzenia
2016/02/11
dystrofia mięśniowa typu Duchenne'a, autyzm atypowy, Zespół Wolffa-Parkinsona-White'a (zespół preekscytacji)
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
33060 Wisz Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
33060 Wisz Kacper
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Wisz Kacper.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla Kacperka Wisz.
Kacperek cierpi na najcięższą postać zaniku mięśni – dystrofię mięśniową typu Duchenn’a – jest to rzadka genetyczna choroba. Postępujący i nieodwracalny od urodzenia zanik mięśni upośledza zdolności motoryczne, ostatecznie przykuwając do wózka inwalidzkiego już od ok. 10-12 roku życia. W późniejszym stadium choroby dochodzą problemy z wykonywaniem każdej czynności dnia codziennego, a następnie pojawiają się problemy z krążeniem, prowadząc do kardiomiopatii oraz z oddychaniem, włącznie z potrzebą używania respiratora. Kacperek ma także stwierdzony autyzm atypowy, który jest zaburzeniem rozwojowym oddziaływającym na funkcję pracy mózgu. Dla dzieci autystycznych jedyną szansą jest wcześnie podjęta terapia i długotrwałe ćwiczenia.
Jak dotąd nie ma skutecznej terapii leczącej dystrofię mięśniową, jedynie sterydoterapia wspomaga sprawność mięśni. Jednak nowoczesne metody rehabilitacji połączone z zabiegami ortopedycznymi, turnusy rehabilitacyjne, intensywna terapia logopedyczno-psychologiczno-pedagogiczna, dieta, suplementy i niemalże codzienna rehabilitacja pomaga utrzymać sprawność na lepszym poziomie. Wszystko to wymaga olbrzymich nakładów finansowych przekraczających nasze możliwości finansowe, dlatego potrzebujemy Waszej pomocy.