Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
34035
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2015/10/14
achondroplazja
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
34035 Grabowska Laura darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
34035 Grabowska Laura
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Grabowska Laura.
Przekaż 1,5% podatkuCześć!
Mam na imię Laura. Urodziłam się 14.10.2015 r. z wrodzona wadą genetyczną Achondroplazją. Jest to choroba polegająca na zaburzeniu kostnienia śródchrzęstnego. Charakteryzuje się głównie skróceniem kości długich rąk i nóg, przez co jestem dużo niższa od moich rówieśników. Achondroplazji towarzyszy też zwężona klatka piersiowa, częste infekcje ucha powodujące niedosłuch i skrzywienie kręgosłupa – hiperlordoza a także przykurcze przez co nie jestem w stanie wyprostować rąk. Z racji tego, że moje rączki i nóżki są krótsze względem tułowia trudność sprawia mi wykonywanie prostych czynności, które innym ludziom przychodzą z łatwością, takie jak: samodzielne ubieranie się, higiena osobista, sięganie po przedmioty z półek, wejście po schodach, zapalenie światła.
Od urodzenia jestem pod opieka wielu specjalistów: kardiologa, neurologa, neurochirurga, laryngologa, okulisty, ortodonty, endokrynologa, ortopedy i rehabilitantów, abym była sprawna i samodzielna.
Szansą dla mnie na dorównanie choć w jakimś stopniu wzrostem moim rówieśnikom i większą samodzielność jest mechaniczne wydłużanie kończyn metodą Ilizarowa. Jest to długotrwały i bolesny proces, składający się z kilku etapów, któremu w trakcie jak i po towarzyszy intensywna i kosztowna rehabilitacja. W trakcie wydłużania niezbędne są też częste wizyty kontrolne (w naszym przypadku w Poznaniu) i RTG kości, które generują dodatkowe duże koszty.
Zachęcam Was z całego serca do wspierania mnie w „walce o centymetry”, abym w przyszłości była samodzielna i mogła zdobywać świat na równi z innymi.
Dzięki Wam na pewno uda się to osiągnąć!
Dziękuję!