Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
3468
Województwo
małopolskie
Data urodzenia
2004/11/25
mózgowe porażenie dziecięce
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
3468 Makowski Paweł darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
3468 Makowski Paweł
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Makowski Paweł.
Przekaż 1,5% podatku„Ty jesteś darem i skarbem, bez Ciebie świat byłby inny”
ten mały, uśmiechnięty, pełen życia chłopczyk to Pawełek. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce.
Prosimy o pomoc w umożliwieniu mu samodzielnego i szczęśliwego życia.
Za każde wsparcie, każdy najdrobniejszy gest, a także każdą chwilę zadumy, jaką wywołają te słowa, z całego serca dziękujemy.
Chociaż mama Pawełka wychowuje go samotnie, stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość i z dumą matki walczyć o samodzielne jutro dla jej synka.Bo ono istnieje.
Oto jego historia.
Pawełek urodził się 25 listopada 2004 roku w 32 tygodniu ciąży. W szpitalu, w którym przyszedł na świat, świadomie zwlekano z rozwiązaniem (ułożenie miednicowe i tak uniemożliwiało poród drogami naturalnymi), aż ponad 36 godzin od odejścia wód płodowych. W efekcie był niedotleniony, z 1 punktem w skali Apgar (punkt za akcję serca). Od dnia jego narodzin lekarze powtarzali tylko słowa, że to wcześniak i trzeba czasu, aby „dogonił” rówieśników i należy go rehabilitować, do czego od razu przystąpiono.
Tragiczną diagnozę postawiono dopiero 18 maja 2006 roku, Junior miał wtedy już prawie 1,5 roku. Co by z nim było, gdyby tak długo zwlekano z rehabilitacją? Aż strach pomyśleć. Aktualnie rehabilitacja przynosi widoczne efekty, Pawełek wolniutko robi postępy. I to jest najważniejsze.
Jest dzieckiem pogodnym i aktywnym, a co bardzo ważne – prawidłowo rozwiniętym umysłowo. Wymaga więc przede wszystkim rehabilitacji ruchowej. Szansą dla niego, szansą na jego samodzielną i niezależną przyszłość, poza codzienną rehabilitacja w domu, jest częsty udział w turnusach rehabilitacyjnych.
W maju 2006 roku był na pierwszym turnusie rehabilitacyjnym. Po 2 tygodniowym pobycie w Ośrodku Rehabilitacji jego mama zaobserwowała u syna niewiarygodne wręcz postępy.
Od tamtego czasu Paweł był uczestnikiem 25 turnusów rehabilitacyjnych w Polsce i 5 na Ukrainie. Po każdym z nich widać ogromny skok w sprawności chłopca.
Ponadto, dzięki życzliwości sponsorów, Pawełek odbył cykl trzech delfinoterapii, których efekt również jest zadziwiający.
Biorąc pod uwagę zalecenia terapeutyczne, a przede wszystkim efekty dotychczasowej rehabilitacji i sytemu w jakim jest prowadzona wskazują, że optymalne warunki dla postępującej terapii to 2 tygodnie intensywnej rehabilitacji + 2 do 4 tygodni przerwy. Potwierdza to regularnie poprawiający się stan Pawła zmierzający do uzyskania pełnej samodzielności.
W roku 2009, który jest ostatnim rokiem przed wejściem Pawełka w wiek przedszkolny, powinien on uczestniczyć w minimum 8 turnusach w ośrodkach rehabilitacyjnych w Polsce (koszt pojedynczego turnusu wynosi ok. 3 tys. zł)i 3 turnusach na Ukrainie (koszt jednego to, aż 3 000 Euro). Wskazana jest także jedna delfinoterapia.
Kwota, która umożliwi Pawełkowi dalsze leczenie znacznie przewyższa możliwości finansowe jego mamy. Stąd nasza prośba o wsparcie do Państwa, które pomoże zrealizować program terapeutyczny Pawełka.
„Wiem, że istnieje samodzielne jutro mego syna.
Pomóżcie mu Państwo, proszę, we własnym i w jego imieniu.”- mówi mama chłopca.
Dziękujemy w imieniu własnym, Pawła i jego mamy.
Zapraszamy do obejrzenia strony Pawełka: