Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
35111
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2016/09/28
autyzm dziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
35111 Walczak Mateusz Warszawa darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
35111 Walczak Mateusz Warszawa
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Walczak Mateusz Warszawa.
Przekaż 1,5% podatkuNasz straszy syn Mateusz jest ciekawym świata dzieckiem o niezwykle pogodnym usposobieniu. Niestety w wieku niespełna dwóch lat zdiagnozowaliśmy u niego autyzm wczesnodziecięcy. Od tamtej pory jego życie w dużej mierze przebiega w gabinetach terapeutycznych i specjalnym przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z autyzmem, gdzie dzielnie walczy o to, by nadrobić braki w komunikacji oraz rozumieniu reguł rządzących światem społecznym. Olbrzymie problemy przysparza mu przetwarzanie sensoryczne bodźców płynących z zewnętrznego świata, więc jego terapia w dużej mierze opiera się na zajęciach z integracji sensorycznej oraz terapii taktylnej, które mają na celu wyciszać sensoryzmy i łagodzić ciągle pojawiające się nadwrażliwości i niedowrażliwości.
Autyzm to nie choroba, nie da się go wyleczyć, ani usunąć. Jedyne co my, rodzice dzieci z zaburzeniami rozwoju możemy zrobić, to wspomagać ich rozwój od najmłodszych lat poprzez odpowiednio dobraną rehabilitację, terapię, opiekę medyczną i dietę. Dlatego nasi synowie objęci są stałą opieką ze strony specjalistów: neurologa, alergologa, psychiatry, psychologa, neurologopedy, logopedy, terapeutów integracji sensorycznej i rehabilitantów.
Zdecydowana większość terapii naszych dzieci, szczególnie Mateusza opiera się na wizytach w prywatnych gabinetach, które dużo kosztują, ale są konieczne. Wraz z rozwojem dzieci pojawiają się nowe wyzwania i potrzeby, którym musimy stawiać czoła. Niestety chcąc wykorzystać dostępne metody rehabilitacji, musimy liczyć się z ich kosztem, który jest poza naszym zasięgiem, dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie w rehabilitacji naszych synów.