Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
37157
Województwo
mazowieckie
Data urodzenia
2016/04/20
autyzm dziecięcy, padaczka objawowa
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
37157 Czuryszkiewicz Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
37157 Czuryszkiewicz Mikołaj
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Czuryszkiewicz Mikołaj.
Przekaż 1,5% podatkuOto historia Mikołaja:
Mikołaj jest naszym pierwszym, długo wyczekiwanym dzieckiem. Choć ciąża przebiegała prawidłowo Mikołaj, ku naszemu zaskoczeniu, urodził się 20.04.2016r. w 36 tygodniu jako wcześniak. Ważył zaledwie 2160g, co oznacza, że miał hipotrofię. Od pierwszych dni życia ważny był każdy gram, który przybierał na wadze.
Gdy po kilku miesiącach noszenia maluszka pod sercem przychodzi czas porodu pojawia się ogromna radość. W naszym przypadku dodatkowo pojawiła się obawa o rozwój naszego malutkiego wcześniaka. Mikołaj jednak ładnie jadł, obserwował otoczenie, każdego dnia rósł i nabywał nowych umiejętności. Jego rozwój ruchowy był opóźniony względem rówieśników ale przecież urodził się trochę za wcześnie więc liczyliśmy się z tym, że będzie musiał „gonić” inne dzieci. Od wczesnych miesięcy życia Mikołaj był rehabilitowany w Centrum Zdrowia Dziecka. Pracował z Panią Basią, która pomagała mu pokonywać kolejne etapy. Poza sferą ruchową nie zauważaliśmy innych nieprawidłowości, ani my, ani lekarze, ani żadne inne osoby z naszego otoczenia.
Wspomniana wcześniej Pani Basia, gdy Mikołaj w wieku 18 miesięcy był na kolejnym turnusie rehabilitacyjnym, uczyła go stawiać pierwsze kroki. Wtedy też na kolejnych zajęciach powiedziała coś, co już na zawsze odmieniło życie nas wszystkich i nasze spojrzenie na Mikusia. W związku z tym, że Mikołaj nie zawsze chciał współpracować i nie koniecznie reagował na dźwięki, Pani Basia zasugerowała, że nie chce nas straszyć ale podejrzewa, że Mikołaj albo ma problemy ze słuchem albo mamy do czynienia z autyzmem i że warto to sprawdzić.
Tego dnia w głowie pojawiło się wiele myśli, wiele pytań, wiele obaw o dalszy rozwój naszego dziecka. Od razu zapisaliśmy Mikołaja w kolejkę oczekujących na diagnozę do Fundacji dla dzieci i dorosłych z autyzmem SYNAPSIS. Od tego czasu staraliśmy się pozyskać jak najwięcej informacji, każdego dnia dokładnie obserwowaliśmy zachowania Mikusia i przede wszystkim w miarę możliwości zaczęliśmy działać aby jak najwcześniej zacząć pomagać naszemu synkowi.
W oczekiwaniu na diagnozę Mikołaj rozpoczął zajęcia z Panią Psycholog w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju (WWR), o które się ubiegaliśmy. Poza tym Mikołaj przechodził też szereg specjalistycznych badań w związku ze swoimi innymi przypadłościami. Nie jeden dorosły przez całe życie nie doświadczy tego co nasz Mikuś przez niespełna 4 lata.
W tym roku , 20 kwietnia, Mikołaj skończy 4 lata. Ma postawioną diagnozę autyzm dziecięcy. Niestety autyzm, z którym wszyscy, a przede wszystkim Mikołaj, musimy sobie codziennie radzić, nie jest jedynym z czym mamy do czynienia. Mikołaj ma również rozpoznaną padaczkę z napadami ogniskowymi ruchowymi. Przyjmuje leki przeciwpadaczkowe mające Go uspokoić i zapobiec potencjalnym napadom. Mikołaj ma także zdiagnozowany przerost III-go migdałka., który na chwilę obecną utrudnia Mu funkcjonowanie zwłaszcza w okresie każdej choroby. Mikołaj oczekuje na zabieg adenotomii.
Mikołaj poza zajęciami w ramach WWR rozpoczął pod koniec ubiegłego roku indywidualną terapię dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości w przedszkolu terapeutycznym. Uczęszcza dodatkowo na zajęcia hipoterapii. Mikołaj wciąż nie mówi ale uczy się komunikować za pomocą PECS (Picture Exchange Communication System). Od samego początku zaskakiwał nas swoimi postępami w nauce.
Pomimo wszystkich zaburzeń, które Go dotknęły, Mikuś jest wesołym, pełnym niespożytej energii dzieckiem, ciekawym otaczających Go ludzi i świata. Dzielnie każdego dnia walczy o swoją przyszłość. Z całego serca wierzymy, że Mikołaj będzie prowadził dorosłe życie samodzielnie, szczęśliwie, w gronie własnej rodziny i przyjaciół.
Teraz jest ten okres w rozwoju kiedy mózg jest najbardziej plastyczny i możemy najwięcej zdziałać. Mikuś jest otoczony terapeutami i lekarzami, do których mamy 100% zaufanie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami wszyscy pomożemy Mikołajowi.