Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
37180
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2016/05/28
małogłowie, zaburzenia neurorozwojowe, zaburzenia rozwoju psychoruchowego, płodowy zespół alkoholowy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
37180 Ciupek Jakub darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
37180 Ciupek Jakub
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Ciupek Jakub.
Przekaż 1,5% podatkuJakub jest pogodnym chłopcem, który w swoim życiu wiele przeszedł. Urodził się jako wcześniak w 31 tygodniu ciąży. Został porzucony przez matkę od razu po porodzie. W szpitalu spędził ponad dwa miesiące walcząc o życie (masa urodzeniowa 1400 g, Apgar 4). Rozpoznano: zespół zaburzeń oddychania, niewydolność oddechową, posocznicę, infekcję dróg moczowych, niedokrwistość, zaburzenia neurorozwojowe, naczyniaki jamiste oraz PFO.
Niestety to nie wszystko, jego biologiczna matka spożywała alkohol w ciąży i u Jakuba zostały zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych). W konsekwencji u dziecka występują liczne zaburzenia rozwojowe jak: deficyty przetwarzania sensorycznego, problemy z oceną ryzyka, niedojrzałe wzorce motoryczne, wskaźniki nieprawidłowej dystrybucji napięcia mięśniowego, osłabiona koordynacja wzrokowo – motoryczna – niepełnosprawność ruchowa, nadpobudliwość psychoruchowa, problemy z koncentracją uwagi, nieharmonijny rozwój funkcji poznawczych i wykonawczych, brak mowy czynnej i biernej, małogłowie, asymetria postawy – podejrzenie skoliozy.
Jakub wymaga intensywnego leczenia, rehabilitacji oraz specjalistycznych wieloaspektowych terapii wspomagających, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Potrzeby diagnostyczne i terapeutyczne są ogromne, jednak bez odpowiedniego holistycznego działania nie można odpowiednio pomóc naszemu synowi.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy
Rodzice