Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
37805
Województwo
małopolskie
Data urodzenia
2010/02/20
autyzm wczesnodziecięcy
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
37805 Marciniec Dawid darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
37805 Marciniec Dawid
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Marciniec Dawid.
Przekaż 1,5% podatkuU Dawidka zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy w wieku 3 lat. Dziecko nie reagowało na swoje imię, nie zauważało innych ludzi, żyło w swoim świecie. Praktycznie nie było z nim kontaktu. Bardzo trudno było go nauczyć podstawowych czynności samoobsługowych, a brak rozwoju mowy pogłębiał frustrację. Dziecko waliło głową o podłogę i bardzo krzyczało. Dawidek nie chciał jeść, cierpiał na zaburzenia jelitowe i był diagnozowany w szpitalu, gdzie przeszedł szereg specjalistycznych badań. Jako rodzice rozpoczęliśmy trudną walkę o poprawę jego stanu zdrowia. Dziecko wykazywało liczne lęki i cierpiało na głębokie zaburzenia rozwoju w związku z uaktywniającym się coraz wyraźniej autyzmem. Synek zaczął przyjmować leki psychotyczne. Dawidek wykazywał zachowania stereotypowe, uwidocznił się problem z zaburzeniem równowagi ciała, zwłaszcza z chodzeniem.
Dawidka udało się „odpampersować” dopiero w wieku ponad pięciu lat. Dziecko przeszło trening czystości, trening społeczny, pomocna okazała się też hipoterapia, ale ze względu na obniżoną odporność i częste infekcje górnych dróg oddechowych, a także podatność na wirusy, nie można było jej kontynuować. Dawidek ma bardzo słabe mięśnie grzbietu. Jego rączki były poddawane terapii ręki, gdyż miał problem nawet z utrzymaniem długopisu w ręce. Wymagał i nadal wymaga specjalistycznych ćwiczeń- szeroko pojętej fizjoterapii, terapii ręki i gimnastyki korekcyjnej w związku ze stopami płasko-koślawymi i silnymi przykurczami mięśni, które powodują ból. Prezentuje zaburzenia odczuwania, dociska się i kołysze na boki. Jest mu niezbędna terapia integracji sensorycznej.
Praca logopedów, którzy różnymi metodami (w tym behawioralną) próbowali pobudzić rozwój mowy zaowocowała pojawieniem się mowy w wieku około sześciu lat. Wtedy zaczął wypowiadać pierwsze, jeszcze bardzo niewyraźne słowa. Do tej pory niezbędna jest jego rehabilitacja logopedyczna, aby mówił zrozumiale i uczył się kolejnych słów.
Dawid nie potrafi nawiązywać kontaktu z innymi dziećmi, nie inicjuje zabawy, ma duże problemy z koncentracją. Obecnie powtarza trzecią klasę szkoły podstawowej specjalnej, w związku z licznymi dysfunkcjami i trudnościami w nauce. Pozostaje pod stałą opieką specjalistów i terapeutów, w tym psychiatry, psychologa i neurologa.
Cała terapia i rehabilitacja naszego synka wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego prosimy Państwa o wsparcie. Serdecznie dziękujemy.