Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
39525
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2017/03/14
padaczka, zespół Pilarowski-Bjodornnson, czynność tarczycy, wady układu pokarmowego, autyzm, alergia
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
39525 Bryniak Tomasz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
39525 Bryniak Tomasz
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Bryniak Tomasz.
Przekaż 1,5% podatkuTomasz urodził się 14 marca 2017 roku i nic nie wskazywało na to, że jest chory i jego rozwój będzie przebiegał inaczej niż u rówieśników.
Do tej pory zdiagnozowano u syna całościowe zaburzenia rozwojowe, hipotonię mięśniową, padaczkę, niedoczynność tarczycy, astygmatyzm, stwierdzono wady w obrębie układu pokarmowego, cechy dysmorfii twarzy, zaburzenia sensoryczne, liszaj pieniążkowaty, alergię, torbiel boczną szyi. Ponadto stwierdzono u Tomka wadę genetyczną występującą pod nazwą Pilarowski-Bjornnson. Jest to skrajnie wyjątkowo bardzo rzadki zespół genetyczny, o którym na dzień dzisiejszy niewiele wiadomo. Niestety nie wiemy jak będzie przebiegał dalszy rozwój Tomka – nie ma możliwości porównania do innych przypadków. Oprócz tego u syna zaobserwowano również cechy autystyczne oraz stwierdzono niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym.
Tomek wymaga stałej uwagi oraz pomocy w codziennych czynnościach. Niestety syn nie stoi i nie chodzi sam, a także nie mówi i bardzo odgina głowę. W dalszym ciągu konieczne jest też zakładanie pieluch, bo nie zgłasza swoich potrzeb fizjologicznych. Objęty jest wczesnym wsparciem rozwoju w poradni pedagogiczno-psychologicznej. W dalszym ciągu konieczna jest rehabilitacja oraz wielospecjalistyczna opieka lekarska, m.in. neurologa, gastroenterologa, endokrynologa, genetyka, alergologa, laryngologa, okulisty, neurologopedy, psychiatry. W większości są to wizyty prywatne, które niestety generują coraz większe koszty. Każda pomoc finansowa pozwoli nam dalej wspierać rozwój Tomka, opłacić prywatną rehabilitację, wizyty u lekarzy specjalistów, zakupić leki, specjalny preparat odżywczy oraz niezbędne artykuły pielęgnacyjne, a także sfinansować materiały edukacyjne, ortezy, turnusy rehabilitacyjne oraz sprzęty rehabilitacyjne.