Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
40131
Województwo
łódzkie
Data urodzenia
2016/12/11
mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, alergia wziewna
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
40131 Pilarski Jan darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
40131 Pilarski Jan
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Pilarski Jan.
Przekaż 1,5% podatkuOto nasz synek Jaś. Jaś ma 6 lat.
Od 6 lat żyjemy z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią diplegii spastycznej i od 6 lat próbujemy je przechytrzyć. Czasami wygrywamy, czasami przegrywamy, ale się nie poddajemy.
Jaś jest pogodnym, bardzo ruchliwym dzieckiem, które ma mnóstwo życzeń i dziecięcych pragnień: od najbardziej prostych (skakanie, swobodny bieg czy schodzenie po schodach) po bardziej złożone (jazda na rowerku 2-kołowym, gra w piłkę nożną, przejście dłuższego dystansu na własnych nogach), których nie jest w stanie zrealizować bo nie pozwala mu na to MPD. Nie jest łatwo, gdy cały czas trzeba iść pod prąd, łamiąc bariery i fizyczne ograniczenia.
Jednak ogrom możliwości, jakie daje intensywna i długofalowa rehabilitacja (w tym kierowane do potrzeb Jasia-turnusy rahabilitacyjne), zaopatrzenie w indywidualnie dobrany osprzęt medyczny i ortopedyczny (ortezy na kończyny dolne/orteza odwodząca na biodra) czy dodatkowo niezbędny sprzęt do ćw. w domu (pionizator, platforma wibracyjna) pozwala nam spychać niepełnosprawność Jasia na margines, wymaga to jednak ciągłej pracy, każdego dnia. Nieustannie. Wymaga to również ogromnego nakładu finansowego, muru z którym się spotykamy, dlatego często przychodzi nam rezygnować z zaleceń specjalistów, wybierać…
Jaś ma również padaczkę, alergię wziewną i zeza zbieżnego w oczku lewym, a zatem obok rehabilitacji ruchowej, wymaga częstych konsultacji lekarskich różnych specjalizacji.
Każdego dnia staramy się, aby Jaś był jak najbardziej sprawny, aby zwyczajne sprawy dnia codziennego były dla niego osiągalne, a w przyszłości mógł cieszyć się pełnym życiem i realizować swoje plany…
Rodzice Jasia,
Lilianna i Piotr