Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Nr subkonta
8300
Województwo
śląskie
Data urodzenia
2007/05/09
mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie pokrwotoczne
Wpłaty prosimy kierować na konto, podając poniższe dane:
Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A., nr rachunku:
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
8300 Urbanek Kinga Agnieszka darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Tylko dla wpłat - treść dla 1,5% podatku dostępna w sekcji "Przekaż 1,5% podatku".
W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
8300 Urbanek Kinga Agnieszka
Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja, itp.
Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.
Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT za rok 2023, z wypełnionymi danymi 1,5% dla Podopiecznego Urbanek Kinga Agnieszka.
Przekaż 1,5% podatkuFundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zwraca się z uprzejmą prośbą o pomoc dla naszej podopiecznej Kingi Urbanek.
Ze względu na powikłania Kinga urodziła się w siódmym miesiącu ciąży z krwotokiem wewnątrzczaszkowym, czego następstwem jest mózgowe porażenie dziecięc). Krwiaki wewnątrzczaszkowe spowodowały, iż Kinga w czwartym miesiącu życia musiała przejść operację wszczepienia do główki zastawki komorowo–otrzewnowej, natomiast w roku 2012 operację selektywnej rizotomii grzbietowej (Selective Dorsal Rhizotomy – SDR). SDR polega na przecięciu wybranej części włókien czuciowych biegnących w korzeniach grzbietowych nerwów rdzeniowych. Oznacza to nieodwracalne uszkodzenie tych włókien nerwowych. Operację wykonuje się, aby zmniejszyć spastykę (sztywność) kończyn dolnych. Dzięki temu ruch staje się swobodniejszy, zwiększa się jego zakres, dając poprawę chodu i łatwiejsze zachowanie równowagi.
Mózgowe porażenie dziecięce wymaga intensywnej rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Rodzice Kingi starają się zapewnić jej ciągłość rehabilitacji oraz zaopatrzenia w potrzebny sprzęt rehabilitacyjny, ale koszty są ogromne i przekraczają ich możliwości finansowe.
Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie na dalsze leczenie i rehabilitację Kingi.